جزئیات ریزش مرگبار ساختمان 4طبقه در ورامین

گودبرداری غیر اصولی باعث ریزش یک ساختمان چهار طبقه در ورامین شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از محل حادثه ، این ساختمان چهارطبقه که در خیابان شهید باهنر ورامین واقع شده ساعت ۲۳:۳۰ یکشنبه به دلیل گودبرداری غیر اصولی به طول کامل فروریخت و به گفته شاهدان و همسایه ها ، یک مرد ، یک زن و ۲ کودک از ساکنین این مجتمع چهارواحدی زیر آوار مدفون شده اند.
مجاورت پایگاه مرکزی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ورامین با محل حادثه باعث شد تا نیروهای امداد بلافاصله در محل حادثه حضور پیدا کرده و نسبت به امداد رسانی اقدام کنند.
فرماندار شهرستان ورامین با حضور در محل حادثه ، مدیریت بحران را بر عهده گرفته است.
نیروهای جمعیت هلال احمر و سازمان آتش نشانی در حال آوار برداری می باشند ولی با توجه به ازدحام شدید جمعیت ، کار آوار برداری با مشکل مواجه شده است.
ریزش بخش عمده ای از ساختمان در محل گودبرداری ، دسترسی نیروهای امدادی به افراد مدفون در آوار را با مشکل مواجه ساخته است .
با هماهنگی های به عمل آمده سگ های زنده یاب در محل حاضر شده و نسبت به جستجو اقدام کرده اند.
نیروهای امدادی ادارات برق وگاز با حضور در محل نسبت به ایمن سازی منطقه اقدام کرده اند.
با وجودگذشت یک ساعت از عملیات آوار برداری تا کنون هیچ فردی از زیر آوار خارج نشده است.
ساختمان مجاور محل حادثه از سکنه خالی شده است.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

تکمیلی

اجساد سه نفر از ساکنان ساختمان چهارطبقه ای که شامگاه یکشنبه در ورامین براثرگودبرداری فروریخته بود توسط نیروهای امدادی از زیر آوار درآورده شده است.

به گزارش ایرنا ، شامگاه یکشنبه ، یک ساختمان چهارطبقه در خیابان شهید باهنر ورامین به دلیل گودبرداری غیراصولی ساختمان کناری به طور کامل فروریخت که در اثر آن ، سه نفر تا کنون جان خود را از دست دادند که اجساد آن ها پس از ۹ ساعت کشف گردید.
این سه نفر شامل یک زن ، و ۲ کودک ۱۲ و ۶ ساله می باشند.
ریزش ساختمان به داخل گودبرداری ،عملیات آوار برداری را با مشکل مواجه کرده بود و ازدحام بیش از حد جمعیت در محل بروز حادثه این عملیات را با تأخیر مواجه کرده بود.
عوامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به همراه نیروهای جمعیت هلال احمر و سگ های زنده یاب در محل حاضر و با بهره گیری از نیروهای کمکی از شهرستان های پیشوا ، قرچک ، پاکدشت و تهران عملیات جستجو را انجام می دادند.
عملیات آوار برداری کماکان در این محل ادامه دارد.

تکمیلی

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین از صدور دستور بازداشت سه نفر در رابطه با ریزش ساختمان چهارطبقه که طی آن سه نفر جان خود را از دست دادند خبر داد.

ابوالقاسم مراد طلب روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در پی تخریب یک ساختمان چهار طبقه در شهرستان ورامین که در آن سه نفر جان خود را از دست دادند، تحقیقات جهت رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: در بررسی پرونده منطقه گودبرداری مشخص شد که هیچ گونه مجوزی از سوی شهرداری ورامین جهت این عملیات صادر نشده و گودبرداری غیر قانونی و غیر مجاز صورت گرفته است.
مرادطلب افزود: قرار گرفتن محل این عملیات در خیابان اصلی ورامین نشان می دهد که این کار بدون هماهنگی نبوده چرا که طبیعتا می باید عوامل شهرداری از انجام آن جلوگیری می کردند.
وی گفت: مالک این ساختمان نسبتی با یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ورامین دارد.
وی بیان کرد: به منظور انجام تحقیقات، دستور بازداشت شهردار منطقه، رئیس پلیس ساختمانی منطقه و مالک این گودبرداری صادر شده تا پس از تحقیقات به عمل آمده، مقصر و یا مقصران اصلی مشخص شوند.
وی تأکیدکرد: دستگاه قضا با جدیت این پرونده را تا حصول نتیجه دنبال می کند.
شامگاه یکشنبه یک ساختمان چهارطبقه در ورامین بر اثر گودبرداری غیر قانونی فروریخت و طی آن یک زن و دو کودک جان خود را از دست داد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید: *