ستاد دیه همدان 268 نفر از محکومان جرائم غیر عمد را آزاد کرد

عضو هیات امنای ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه این ستاد امید را در جامعه زنده کرد، گفت: ستاد دیه همدان تنها در سال گذشته اسباب آزادی ۲۶۸ نفر از محکومان مالی، دیه و مهریه و نفقه را فراهم کرد.

کریم ملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه ستاد دیه امید را در جامعه زنده کرد، اظهار کرد: این امید هم برای آسیب دیدگان است و هم کسی که به خاطر انجام جرمی غیرعمد به زندان رفته‌اند.

وی با بیان اینکه این ستاد با کمک‌هایی که به زندانیان جرائم غیرعمد کرده، مشکل بسیاری از آنان را رفع و خانواده‌های این زندانیان را احیا کرده است، گفت: با خالی شدن زندان‌ها از زندانیان جرائم غیر عمد، جامعه از خطر ابتلا به آسیب‌های بزرگتر نجات پیدا کرده و با آزادی هر زندانی حداقل  وضعیت دو خانواده سامان پیدا می‌کند‌.

عضو هیات امنای ستاد دیه استان همدان با اشاره به اینکه مردم باید بدانند هر کس کارش به دادگستری افتاد، مجرم بالفطره نیست، گفت: گاهی حوادثی در زندگی رخ می‌دهد مثل مساله مهریه، نفقه یا بحث پرداخت دیه در تصادف که همه غیر عمدی بوده و وظیفه هر انسانی است که در این‌گونه مواقع کمک حال دیگران باشد.

وی افزود: باید باور کنیم که این اتفاقات ممکن برای هر کسی رخ دهد و شاید خود ما روزی درگیر چنین ماجرایی شویم؛ پس امروز باید دست دیگری را بگیریم تا فردا دستمان را بگیرند.

ملکی اظهار کرد: گاهی یک فرد، نه به واسطه کلاه‌برداری بلکه به‌ خاطر نوسانات اقتصادی بازار دچار مشکل مالی می‌شود، قطعا جای چنین افرادی در زندان نیست و باید همه کمک کنند تا زندان‌ها خالی از این افراد شود.

وی پیرامون عملکرد ستاد دیه استان همدان گفت: خوشبختانه این ستاد با کمک مردم عزیز و خیرین عملکرد خوبی داشته و تنها در سال گذشته اسباب آزادی ۲۶۸ نفر از محکومان مالی، دیه و مهریه و نفقه را فراهم کرده است.

عضو هیات امنای ستاد دیه استان همدان در پایان ابراز امیدواری کرد مردم خوب و خیر استان همدان هم‌چون گذشته یار و یاور ستاد دیه استان بوده و با کمک‌های خود زمینه آزادی همه زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کنند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید: *