نجات 300 شهروند از میان دود و حرارت در برج مسکونی در جردن + تصاویر

آتش سوزی پارکینگ برج مسکونی، موجب محبوس شدن شهروندان در میان دود و حرارت شد.
به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله نیروهای آتش نشانی ایستگاه ۸۹، ۲۹ و ۱۱۶ به همراه گروه امداد و نجات ۱۸، خودرو حامل دستگاه های تنفسی، نردبان هیدرولیکی و تشک نجات با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۸:۵۶ صبح امروز به خیابان آفریقا، بالاتر از بلوار میرداماد روانه شدند.
احمد صفری مدیر منطقه دو عملیات آتش نشانی که به همراه آتش نشانان خود را به محل حادثه رسانده بود، گفت: در محل حادثه یک برج مسکونی ۱۳ طبقه دارای پنج طبقه منفی مشاهده شد که در طبقه منفی چهار(قسمت پارکینگ) یک دستگاه خودرو سواری ام وی ام آتش گرفته و شعله های سرکش آتش در حال سرایت به چندین دستگاه خودرو سواری پارک شده در قسمت پارکینگ بود.
وی افزود: دود غلیظ ناشی از آتش سوزی به راهروها و طبقات بالایی برج مسکونی سرایت کرده و احتمال محبوس شدن ساکنان در قسمت های مختلف برج مسکونی وجود داشت.
مدیر منطقه دو عملیات آتش نشانی تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی به محض رسیدن به محل حادثه به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول جریان برق و گاز برج مسکونی را قطع کردند و به وسیله دستگاه های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.
صفری خاطرنشان کرد: همزمان گروه دوم آتش نشانان با تجهیزات کامل فردی خود را به راهروها و واحدهای مسکونی رساندند و پس از جستجو حدود ۳۰۰ نفر از ساکنان را به سلامت به خارج از برج مسکونی انتقال دادند.
گفتنی است؛ خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی در این حادثه به هیچ یک از اهالی برج مسکونی آسیبی نرسید و آتش نشانان با تلاش همه جانبه آتش سوزی را در کوتاه ترین زمان ممکن مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به خودروهای پارک شده در پارکینگ جلوگیری به عمل آوردند.
عکس: محمدمهدی هاتف
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید: *